SPALVŲ POREIKIS IR POVEIKIS

Spalvos atspindi gyvenimo jėgas, kurios – kaip ir viskas gyvenime – kyla iš skaičių ir jų reikšmių. Skaičius, spalva ir tonas yra tikrovės išraiška; kaip savarankiškos esmės, jos gyvena mūsų sieloje. Jų energija mus liūdina (juoda spalva) arba džiugina (geltona spalva).Taigi spalvos sukelia nuotaikas, kurias galima numatyti ir – teisingai panaudojus – galima pasiekti gydantį jų poveikį žmogaus organizmui.

1 – RAUDONA  SPALVA

Raudona spalva simbolizuoja ne tik aktyvumą, gydomąjį poveikį, aistrą, šilumą, jėgą, drąsą, valdžią, energiją, meilę ir gyvenimą, bet ir įniršį, agresyvumą, karą, neapykantą, prievartą ir auką.    Kūnui : fizinio aktyvumo, stiprinti imunitetą, energijos, aktyvios fizinės veiklos, daugiau judėti, fizinės  iškrovos. Protui :  ryžtingai priimti sprendimą, apsispręsti, pasirinkti nugalėti kliūtis, patirti sėkmę, turėti  tikslą. Jausmams : emocinės iškrovos, jausmų aiškumo, išsiaiškinti santykius, meilės ir aistros. Sielai : transformacijos, atgimimo, dvasinės energijos, eiti pirmyn,tobulėti, kurti. Aplinkoje : permainų, naujovių, progreso.

2 – ORANŽINĖ  SPALVA

Oranžinė spalva simbolizuoja aktyvumą, energiją, erotiką, džiaugsmą, šilumą, meilę, ištvermę ir komunikabilumą, bei kai kurias neigiamas savybes – egoizmą, tingumą, valdžios troškimą ir slapukavimą.   Kūnui : pagerinti medžiagų apykaitą, stiprinti genekologinę sistemą, priimti savo kūną su džiaugsmu, malonumu, džiaugtis savo lytimi. Protui : pozityvių minčių, įžvelgti pozityvų rezultatą, motyvacijos, susidomėjimo. Jausmams : optimizmo, džiaugsmo,pasitenkinimo gyvenimu,bendrumo jausmo, jaustis visumos dalimi. Geros nuotaikos. Sielai : būti savimi, savirealizacijos, gyventi savo gyvenimą, džiaugtis ir skleisti meilę ir geranoriškumą. Aplinkoje : adaptuotis, prisitaikyti, draugauti, bendrauti, gero gyvenimo.

3 – GELTONA  SPALVA

Geltona spalva simbolizuoja lengvumą, džiaugsmą, švelnumą, išmintį, intuiciją, spontaniškumą ir harmoniją, kita vertus – bailumą. Aroganciją, baimę ir pavydą.   Kūnui : sustiprinti nervus, pasirūpinti odos būkle, atkreipti dėmesį į virškinimo sistemą, daugiau saulės , daugiau gryno oro. Protui : įdomios intelektualinės veiklos, mokytis, įžvelgti perspektyvą, realizuoti savo idėjas, naujų  minčių ir galimybių. Jausmams : stiprių emocijų, intencyvių išgyvenimų, būti dėmesio centre. Įveikti savo nerimą ir neryžtingumą. Sielai : kūrybinės saviraiškos, laisvės ir nepriklausomybės, erdvės, kūrybinio įkvėpimo ir polėkio. Aplinkoje : turėti asmeninę erdvę, savarankiškumo.

4 – ŽALIA SPALVA

Žalia spalva simbolizuoja pavasarį, sveikatą, pasitikėjimą savimi, kūrybingumą, saugumą, viltį, susitaikymą, taip pat valdžios troškimą, gobšumą ir nesubrendimą.   Kūnui : sveikatos, fiziškai atsipalaiduoti, stiprinti širdies kraujagyslių sistemą. Protui : užimtumo, darbo, veiklos, eiti viena kryptimi ir pasiekti tikslą. Jausmams : susivokti savo jausmuose, atsipalaiduoti nuo neigiamų emocijų, įveikti nuoskaudas ir  pavydą. Sielai : pasitikėjimo savimi, savigarbos atrasti savo vietą po saule, harmonijos su savimi ir  aplinka. Aplinkoje : gerovės ir gerbūvio, harmonijos.

5 – MĖLYNA SPALVA

Mėlyna spalva simbolizuoja ramybę, poilsį, gydymą, intuiciją, užuojautą, švarumą, ištikimybę, atsakomybę,komunikabilumą ir laisvę. Kita vertus, ji simbolizuoja sąstingį, kaltės jausmą, savęs teisimą, chaosą, išpuikimą ir uždarumą.   Kūnui : poilsio, atsipalaiduoti, atsistatyti po įtampos, sustiprinti skydliaukę. Protui : įkvėpimo, lankstumo, naujų galimybių, kažką keisti, generuoti naujas idėjas, įvairovės. Jausmams : įveikti nusivylimą ir neigiamas emocijas, atsipalaiduoti nuo stresų, atgaivos po įtampos. Sielai : realizuoti savo pašaukimą, atsinaujinti,atgimti kaip feniksas iš pelenų, skleistis, lengvumo, skrydžio, polėkio. Aplinkoje : įvairovės, pakeisti aplinką, išsilaisvinti iš suvaržymų, daugiau bendrauti su naujais  žmonėmis.

6 – INDIGO (TAMSIAI MĖLYNA) SPALVA

Indigo yra mistikos, tikėjimo, išminties ir savikontrolės spalva.   Kūnui : poilsio ir ramybės, atsipalaiduoti, sveikatingumo procedūrų, stiprinti regėjimą. Protui : ramybės, išmintingų sprendimų, įžvalgų,kontakto su intuicija, pasamone. Jausmams : ramybės, stabilaus emocinio ryšio, ištikimybės, atsidavimo. Sielai : sielos ramybės, dvasingumo. Aplinkoje : poilsio ir ramybės, užsisklęsti.

7 – VIOLETINĖ SPALVA

Violetinė spalva simbolizuoja dvasinį pradą, tarpininkavimą, kilnumą, pasiaukojimą, liūdesį, melancholiją, magiją, įtampą, slopina seksualumą.   Kūnui : mylėti ir gerbti savo kūną, daugiau pasirūpinti, atkreipti dėmesį, kai kūnas per daug išnaudoja energijos. Protui : pozityvių minčių, geranoriškumo. Jausmams : meilės, pagarbos sau ir kitiems. Jausti savo unikalumą ir priimti kitų unikalumą. Sielai : dvasinio tobulėjimo, bręsti, augti, tikėjimo, dvasinio peno. Aplinkoje : daugiau rūpintis ir padėti kitiems.

 8 – RAUSVA SPALVA

Rausva spalva simbolizuoja lengvumą, jautrumą, švelnumą, šiltą išlaisvinančią meilę bei užuojautą ir draugiškumą. Kita vertus ji simbolizuoja naivumą, emocinį nesaugumą. Rožinė spalva tinka vaikams ir jautresniems vyresnio amžiaus žmonėms.   Kūnui :  mažinti agresiją, stresą, egoizmą, per didelę aistrą. Protui : suteikia stabilumo, ramumo, geranoriškumo santykiuose su savimi, gyvenimu ir aplinkiniais. Jausmams :  meilės, švelnumo, teigiamai veikia nuotaiką. Sielai :  dvasinio augimo, meilės. Aplinkoje :  estetikos, jaukumo, siekti romantizmo.

9 – BALTA SPALVA

Balta spalva yra gyvybingumo, švarumo, nekaltybės, džiaugsmo, laisvės, tobulumo, tiesos ir dienos šviesos simbolis. Tačiau balta spalva simbolizuoja vienatvę, tuštumą, senatvę, sterilumą, nesubrendimą ir šaltį.   Kūnui : sustiprinti kūno energetiką, apsaugos. Protui : vertybių orentacijų, vadovautis vertybėmis. Jausmams : pilnatvės, dorybių, etikos. Sielai : pilnatvės, skaistumo, pakylėtos būsenos. Aplinkoje : švaros, estetikos, erdvės.