• Eglė (sausio 2-11 d.ir liepos 5-14 d.)
 • Skirpstas (sausio 12-24 d. ir liepos 15-25 d.)
 • Kiparisas (sausio 25 d – vasario 3 d. ir liepos 26 d – rugpjūčio 4 d.)
 • Topolis (vasario 4-8 d. ir rugpjūčio 5-13 d.)
 • Celtis (vasario 9-18 d. ir rugpjūčio 14-23 d.)
 • Pušis (vasario 19-29 d. ir rugpjūčio 24-rusėjo 2 d.)
 • Ieva (kovo 1-10 d. ir rugsėjo 3-12 d.)
 • Liepa (kovo 11-20 d. ir rugsėjo 13-22 d.)
 • Ąžuolas (kovo 21 d.)
 • Lazdynas (kovo 22-31 d. ir rugsėjo 24-spalio 3 d.)
 • Šermukšnis (balandžio 1-10 d. ir spalio 4-13 d.)
 • Klevas (balandžio 11-20 d. ir spalio 14-23 d.)
 • Riešutas (balandžio 21-30 d. ir spalio 24- lapkričio 2 d.)
 • Jazminas (gegužės 1-14 d. ir lapkričio 3-11 d.)
 • Kaštonas (gegužės 15-24 d. ir lapkričio 12-21 d.)
 • Uosis (gegužės 25 d. – birželio 3 d. ir lapkričio 22 d. – gruodžio 1 d.)
 • Skroblas (birželio 4-13 d. ir gruodžio 2-11 d.)
 • Figmedis (birželio 14-23 d. ir gruodžio 12-20 d.)
 • Beržas (birželio 24 d.)
 • Obelis (birželio 25 d. – liepos 4 d. ir gruodžio 23 d. – sausio 1 d.)
 • Alyvmedis (rugsėjo 23 d.)
 • Bukas (gruodžio 21-22 d.)

Eglė (Sausio 2-11 d. ir liepos 5-14 d.) Eglių (vyrų ir moterų) grožiui būdingas didingumas, griežtumas, net šaltumas. Eglės mėgsta senovinius daiktus, papuošalus, aitrius kvapus. Gimę po šiuo ženklu dažnai jaučiasi vieniši, moka atsiriboti, užsidaryti, beveik nepasiduoda kitų poveikiui, retai išsako savo nuomonę. Eglės paprastai būna išdidžios, užsispyrusios, siekia savo tikslo. Jos būna protingos, pasižymi analitiniu protu, nesmulkmeniškos, linkusios į mokslus. Darbui skiria labai daug dėmesio, dėl savo sąžiningumo ir kruopštumo gali pasiekti didelės karjeros. Eglėmis galima pasikliauti bet kokioje situacijoje, todėl, kad jos niekada nepraranda vilties, tikėjimo, kad viskas baigsis laimingai. Gimę ženklo pradžioje dažniausiai pasirenka verslininko kelią, viduryje – būna technikai, pabaigoje – menininkai. Eglės nepasižymi dideliu iškalbingumu ir linksmumu, kaprizingos, su jomis sunku bendrauti, o ypač kartu gyventi. Būdamos labai reiklios, žinodamos savo vertę, eglės nenuolaidžiauja, tad meilėje retai randa pasitenkinimą. Tinkamiausias partneris draugystei ir meilei – Pušis, Ieva, Liepa, Alyvmedis, Riešutas, Jazminas, Kaštonas.

Skirpstas (Sausio 12- 24 d. ir liepos 15-25 d.) Skirpstai (vyrai ir moterys) aukšti, grakštūs, gražūs žmonės, tačiau nesirūpina savo išore. Jiems svarbu patogumas, o ne mada. Skirpstai realistai, mėgsta sunormintą buitį, stengiasi neapsunkinti savo gyvenimo. Jie tiesūs ir atviri, dosnūs. Be galo mėgsta vadovauti, kur kas rečiau – paklusti, bet jaučia atsakomybę. Ypač stengiasi dėl savo artimųjų. Paprastai šio ženklo atstovai yra reiklūs, žinodami, kad sugeba paveikti aplinkinius žmones, kartais tuo piktnaudžiauja. Skirpstai tiki žmonių gerumu, nedvejoja, kad nugalės tiesa, todėl tai, ką jie gina, visada kilnu. Skaudžiai išgyvena nesėkmes. Skirpstai turi trūkumų, iš kurių didžiausi – lėtas apsisprendimas, polinkis moralizuoti. Skirpstai myli labai aistringai, net įkyriai, ir jeigu pasirinkimas bus sėkmingas, kartu išgyvens iki gyvenimo pabaigos. Tinkamiausias partneris – Kaštonas, Lazdynas, Klevas, Pušis, Ieva.

Kiparisas (Sausio 25-vasario 3 d. ir liepos 26-rugpjūčio 4 d.) Kiparisai – gracingi, taisyklingų bruožų, siluetas tarsi ištekintas. Jiems būdingas aukštuomenės išrankumas, o kartu apstu ir to, kas dar nesugadinta civilizacijos. Kiparisai tenkinasi mažu, moka prisitaikyti prie bet kokių aplinkybių. Gali gyventi bet kokiomis sąlygomis ir būti laimingi. Jie anksti pasiekia brandos ir savarankiškumo, nesivaiko šlovės, garbės, pinigų. Vienatvė jiems nėra būdinga. Jie nėra sentimentalūs, net šiek tiek gruboki, bet nepraradę vidinio dvasingumo. Kiparisai būna patrauklūs visuomenėje, su jais aplinkiniams malonu. Jie nemėgsta aštrių diskusijų, vengia visko, kas sukeltų papildomų rūpesčių. Kiparisai nepataisomi svajotojai. Nepaprastai mėgsta vasarą, poilsį ir žvejybą ūksmingose ežerų ir upių pakrantėse. Kiparisai nėra aistringi, jiems meilė – tarsi tiltas į laimingą šeimą. Tinkamiausias partneris draugystei – Lazdynas, Šermukšnis, Klevas, Kaštonas, Ąžuolas, Uosis, Bukas.

Topolis (Vasario 4-8 d. ir rugpjūčio 5-13 d.) Topoliai – gražūs nuo pat mažumės žmonės. Jie labai jausmingi, sunkiai išgyvena laiko tėkmę, anksti ima bijoti senatvės, tačiau varginami tos baimės, dar greičiau susensta. Topoliams svarbu ne tik tinkamai pasirinkti draugus, bet ir kruopščiai rinktis gyvenamąją vietą. Jie visur lengvai pritampa. Jei susiklosto nepalankios sąlygos, Topoliai gali tapti pesimistais, nors savo viduje jie yra drąsūs, nesunkiai įveikia atsiradusius sunkumus. Jie nėra materialistai. Topoliai organizuoti, turi įgimtą aštrų protą. Paprastai būna geri medikai. Nors Topoliai myli jausmingai, šeimoje su jais gyventi sunku kaip tik dėl to smulkmeniško jausmingumo. Tinkamiausias partneris draugystei ir meilei – Lazdynas, Kaštonas, Ąžuolas, Uosis, Skroblas, Figmedis, Bukas.

Celtis (Vasario 9-18 d.ir rugpjūčio 14-23 d.) Celciai yra stiprūs, galingos išvaizdos, šiek tiek nejudrūs žmonės. Matyt todėl Celtis dar vadinamas geležinmedžiu. Celciai visur jaučiasi kaip namie, prisitaiko prie bet kokių aplinkybių, mėgsta stebinti aplinkinius, būti dėmesio centre. Nors Celciai svajoja apie patogumus, dažniausiai gali be jų apsieiti. Sumaniai įveikia atsiradusius sunkumus, nebijo pavojų. Celciai pasitiki savimi, moka kovoti už save, priverčia kitus skaitytis su jų nuomone. Kartu jie gana jausmingi, supyksta, rodos, dėl visai nekaltų pastabų jų adresu. Dažnai būna impulsyvūs, užsispyrę, o tai kartais gali pakenkti asmeniniam gyvenimui. Gali neišvengti aplinkybių poveikio, kartais ir labai blogo. Celciai turi polinkį muzikai, gerai jaučia ritmą. Mėgsta nuotykius, gyvena sudetingą, besikeičiantį gyvenimą . Dažnai įsimyli, vis manydami, kad tai jų tikroji gyvenimo meilė. Tačiau kiekviena jų meilė greitai praeina. Vedybiniame gyvenime Celciams trūksta pastovumo. Tinkamiausias partneris draugystei ir meilei – Lazdynas, Šermukšnis, Klevas, Kaštonas, Ąžuolas, Uosis, Skroblas, Bukas, Figmedis.

Pušis (Vasario 19-29 d. ir rugpjūčio 24-rusėjo 2 d.) Pušims būdingas išraiškingas siluetas, nevystantis grožis visą gyvenimą. Pušys narsios, pasipriešinimą pasitinka pakelta galva, neleidžia nesėkmėms jų įveikti. Joms sekasi, nesvarbu, ką veiktų. Pušys užsispyrusios, paprastai žino, ko nori, todėl neleidžia įvykiams rutuliuotis savaime, pačios juos kontroliuoja. Pušys sugeba ne tik planuoti savo gyvenimą, bet ir įgyvendinti tuos planus. Jos myli namus, vertingus daiktus, gražų interjerą. Aplinką, be kurios negali gyventi, susikuria pačios. Pušys rūpinasi savimi, nesistengia padėti kitiems. Jos geros organizatorės, skvarbaus proto, tačiau linkusios pabrėžti savo dorybes. Tarp jų daug keliautojų. Ypač šis ženklas palankus moterims. Pušys labai emocionalios, greitai ir dažnai įsimyli. Ši silpnybė gali sugriauti jų vedybinį gyvenimą. Tinkamiausias partneris draugystei ir meilei – Pušis, Ieva, Liepa, Alyvmedis.

Ieva (Kovo 1-10 d. ir rugsėjo 3-12 d.) Ievos pasižymi paslaptingumu(tai ypač būdinga moterims), jų grožis mistiškas, kartais net antgamtiškas. Ievos dalykiškos, ryžtingos, gerai žino, ko nori. Kartais linkusios apsimesti silpnomis, bejėgiškomis, nors sugeba apsiginti ir pačios. Tačiau niekada aplinkiniams nebruka savo nuomonės, pagarbiai elgiasi. Šiaip Ievos yra poetiškos iš prigimties, melancholiškos, jausmingos, moka džiaugtis kiekviena gyvenimo minute. Jos mėgsta saulės šilumą, jautriai reaguoja į kvapus bei skonius. Mėgsta filosofuoti. Ievos gana artistiškos iš prigimties, turi gerą intuiciją, turtingą vaizduotę. Nesunkiai atspėja kitų žmonių norus ir mintis. Mėgsta nuotykius ir keliones. Ievos – sunkūs partneriai, nesugebantys greitai adaptuotis, nepripažįsta kompromisų. Nemėgsta buitiškų, neįdomių dienų ir tai neretai sugriauna jų šeimyninį gyvenimą. Be to, Ievoms tikra meilė – tai kentėjimas. Šeimoje gyventų gražiai ir laimingai, jeigu ne polinkis į dažnus meilės nuotykius, kurie sukelia audras. Tinkamiausias partneris – Pušis, Ieva, Liepa, Alyvmedis.

Liepa (Kovo 11-20 d. ir rugsėjo 13-22 d.) Liepos (ir vyrai, ir moterys) nepaprastai mielos ir moka tuo naudotis. Liepos pilnos prieštaravimų, jas sunku perprasti. Jos turi praktišką protą, mėgsta techniką, yra apsukrios, tikslios, bet kartais joms pritrūksta valios. Kartais Liepos būna tylios, baimingos, net pesimistiškos. Pasitaiko Liepų, kurios neatsikrato nuobodulio visą gyvenimą, jas sunku kuo nors sudominti. Dažniausiai Liepos svajoja apie stabilų, aprūpintą, pilną patogumų gyvenimą, mano, kad kitaip ir būti negali, bet praktiškai jos gali adaptuotis net ir labai sunkiomis sąlygomis. Liepoms gali būti jauku net ir paprastoje palapinėje, pastatytoje miške. Liepos šiek tiek savimylos, mėgsta būti giriamos. Ramios iš išorės, nors viduje kartais verda. Turi patrauklių bruožų, kas pritraukia aplinkinius. Liepos sugeba bet kam apsukti galvą. Meilėje jos labai pavydžios, ir sėkmingas šeimyninis gyvenimas įmanomas tik tada, jei sutiks dvasiškai artimą žmogų . Tinkamiausias partneris – Pušis, Ieva, Liepa, Alyvmedis.

Ąžuolas (Kovo 21 d.) Ąžuolai pilni gyvybės, galingi, gražūs, jų judesiai didingi, kelia visiems pagarbą. Jų sveikata puiki. Ąžuolai tvirtai įaugę į savo aplinką, tačiau į viską žiūri per savo prizmę. Pirmiausia pasirūpina savo reikalais, nes kiti juos mažai domina. Ąžuolai mąsto dalykiškai, tačiau daugelis jų pasižymi gera intuicija. Ąžuolai valingi, jiems nebūdinga atsisakyti priimto sprendimo, dėl to gali pasireikšti ir blogosios Ąžuolų savybės – jie nediplomatiški, ir tai kelia visiems rūpesčių. Šio ženklo žmonės labai drąsūs, tačiau tai kyla ne iš vidinių dvasinių savybių, o iš didelės savigarbos, nes jie nenori, kad juos laikytų bailiais. Ąžuolai mandagūs ir svetingi tiems, su kuriais neturi dėl ko varžytis, jie – ištikimi draugai, bet tik tiems, kurie pripažįsta jų viršenybę. Nemėgsta staigių permainų. Ąžuolai meilėje nėra tolerantiški, mėgsta viešpatauti, o neretai keisti partnerius, pasidavę eilinei aistrai, tikindami save, kad dabar tai jau tikrai atėjo toji vienintelė meilė. Tinkamiausias partneris draugystei ir meilei – Skirpstas, Kiparisas, Celtis, Topolis, Bukas, Figmedis, Uosis, Skroblas.

Lazdynas (Kovo 22-31 d. ir rugsėjo 24-spalio 3 d.) Lazdynai iš pažiūros trapūs, tačiau taip tik atrodo, jie gyvybingi, ištvermingi, gali įveikti bet kokius sunkumus. Lazdynai nepaprastai originalūs, nepanašūs į nieką, gyvenimą supranta kitaip, negu kiti. Sugeba būti gerais, išmintingais, kantriais, bet gali būti ir pavojingais, piktais, blogais. Gali būti iniciatyvūs, bet gali ir į viską numoti ranka ir plaukti pasroviui. Lazdynai išsilavinę visose srityse, žinias įsisavina lengvai ir labai greitai. Lazdynų gyvenime labai daug kas priklauso nuo jų nuotaikos ir kaprizo. Lazdynai sugeba atspėti pačias slapčiausias mintis. Ne veltui viduramžiais žmones, gimusius po Lazdyno ženklu, laikė burtininkais, raganomis, degino ant laužo. Prie ko nors prisirišę, Lazdynai gali gyvenimą padaryti svajone, bet saugokitės, jeigu jūs jiems nepatikote. Šitai gali jūsų gyvenimą paversti pragaru. Jeigu panori, Lazdynai gali priversti save mylėti, garbinti. Lazdynai meilėje prieštaringi, gali būti nepaprastai mylintys, o taip pat kankinantys dėl greitos nuotaikų kaitos. Tinkamiausias partneris Lazdynui – Kiparisas, Topolis, Celtis, Uosis, Bukas, Kaštonas.

Šermukšnis (Balandžio 1-10 d. ir spalio 4-13 d.) Šermukšniams būdinga smulki, trapi figūra. Jie mieli ir patrauklūs, mėgsta gerai rengtis, iš lengvos eisenos atskiriami iš toli, nuolat šypsosi. Šio ženklo žmonėms nebūdingas egoizmas, nors jie ir šiek tiek egocentriški. Pakankamai savarankiški, nors kartais patys nori būti nuo kitų priklausomi, leidžiasi eksploatuojami. Mėgsta artimiesiems suteikti džiaugsmą, net jei tuo nuskriaudžia save. Kartais, paskendę kitų reikaluose, jie pamiršta savo planus. Jais visada galima pasikliauti, nors santykiai su Šermukšniu sunkūs, nes jiems trūksta paprastumo, jie į viską žiūri pernelyg rimtai. Šermukšniai pasižymi giliu estetiniu jausmu, turi gerą skonį, jų vidinis dvasinis gyvenimas labai turtingas. Šermukšniams būdingas polinkis fantazuoti, jų puiki intuicija. Šermukšniai labai dosnūs, bet tiek pat reiklūs. Jie nuolat tikrina partnerio jausmus. Jų neimanoma apgauti. Vedybinis gyvenimas gerai klostosi su tais, kurie tokie pat sąžiningi, kaip ir jie patys. Tinkamiausias partneris – Kiparisas, Topolis, Celtis, Uosis, Skroblas, Figmedis, Bukas, Kaštonas.

Klevas (Balandžio 11-20 d. ir spalio 14-23 d.) šio ženklo žmonės primena dailiai nuaugusius klevus, jie tokie pat išpuoselėti, šiek tiek koketiški. Klevus galima pavadinti individualistais. Jie labai smalsūs, mėgsta būti visur, kur tik kas nors vyksta. Klevai judrūs, nemėgsta užsidaryti namuose, nuolat ieško pažinčių su vis naujais žmonėmis. Sugeba bendrauti, skatina norą jiems išsipasakoti. Tačiau Klevai niekada neišplepa to, ką sužinojo. Ne tik moterys, bet ir vyrai (Klevai) rūpinasi mada. Nors pagal savo prigimtį Klevai santūrūs ir atsargūs, jie gali greitai priimti pačius rizikingiausius sprendimus, ypač jei tai susiję su jo dvasiniais, o ne materialiniais interesais. Klevai visada pilni sumanymų, dažnai keistų, ekstravagantiškų. Mėgsta visokias naujoves, entuziastingai gina naujas idėjas, bet patys labai retai ir sunkiai iki galo realizuoja savo sumanymus. Jiems patinka, kai apie juos kalbama. Meilėje Klevai labai sudėtingi, bet tai nereiškia, kad jie negali rasti laimės, jeigu sutiks tas pačias vertybes išpažįstantį žmogų. Tinkamiausias partneris Klevui – tai Kiparisas, Topolis, Celtis, Uosis, Skroblas, Figmedis, Bukas.

Riešutas (Balandžio 21-30 d. ir spalio 24-lapkričio 2 d.) Riešutai vertina ne tai, kas įgimta, o tai, kas jų pačių sukurta, rūpinasi savo stiliaus sukūrimu, subtiliomis manieromis. Riešutai nepripažįsta kompromisų, jie nesistengia visiems patikti, nevaikšto pramintais takais, pasikliauja tik pačiais savimi, rūpinasi išlaikyti savo nepriklausomybę ir uždarumą. Tačiau Riešutams sunku greitai apsispręsti, jiems būdingi vidiniai prieštaravimai. Riešutai mielaširdingi, mandagūs, bet gali būti ir grubūs, nepastovūs. Kartais jie mėgsta kentėti, o tada kentėti verčia ir kitus. Dažnai nori pasirodyti išskirtiniais. Padarius blogą darbą, jų negraužia sąžinė. Riešutas – asmenybė, su kuria negalima nesiskaityti. Meilėje ir šeimoje Riešutai diktuoja savas taisykles. Jie gali netikėtai prisipažinti meilėje, o taip pat nelauktai visa tai paneigti. Laimingas gyvenimas įmanomas tik tada, jeigu partneris sugeba atsispirti Riešuto įtakai, išlaikyti pusiausvyrą, kitaip Riešutas privers paklusti savo valiai, pavers žaisliuku. Tinkamiausias partneris – Riešutas, Jazminas, Kaštonas.

Jazminas (Gegužės 1-14 d. ir lapkričio 3-11 d.) Jazminai labai judrūs, gyvi, nors savo išvaizda ir neišsiskiria iš minios. Jazminai pritraukia žmones sugebėjimu bendrauti, dažnai tampa dėmesio centru. Iš šalies jie atrodo linksmi, neturintys rūpesčių. Tik patys artimiausieji žino, kad Jazminai yra labai jautrūs, pažeidžiami ir lengvai išvedami iš pusiausvyros. Nors ir kaip stengtūsi atrodyti linksmi, Jazminai iš prigimties yra pesimistai. Tačiau vienas labai geras jų bruožas yra diplomatiškumas, tai jiems padeda palaikyti gerus santykius su kitais žmonėmis. Jazminai – pareigos žmonės. Savo įsipareigojimus jie vykdo besąlygiškai, nors tai jiems gali būti ir nenaudinga. Jazminai nėra materialistai, bet dažnai neblogai uždirba. Jie nebijo darbo, o jų intelektas, minties gyvumas yra aukštai vertinami. Meilėje ir šeimoje su Jazminu nelengva.Dėl menkniekių puola į depresiją, sunkiai išgyvena nesėkmes. Jazminai labai myli vaikus ir puikiai jaučiasi su jais. Tinkamiausias partneris draugystei ir meilei – Riešutas, Jazminas, Kaštonas.

Kaštonas (Gegužės 15-24 d. ir lapkričio 12-21 d.) Kaštonai labai gražūs, netgi dekoratyvus, bet nesistengia nustebinti savo patrauklumu. Jie reikalauja erdvės, yra pilni jėgų ir gyvybės. Kaštonams būdingas įgimtas teisingumo jausmas. Daug dėmesio skiria moralės normoms. Kaštonai sunkiai sukalbami, nepritaria bet kokioms taktinėms, diplomatinėms gudrybėms, dėl to, neretai visai nenorėdami, nuteikia žmones prieš save. Diplomatiškumo stoka kenkia Kaštonams, apsunkina jų gyvenimą, verčia keisti užsiėmimus ir darbovietes, patirti daug nusivylimo. Paprastai Kaštonų materialinė padėtis nepriekaištinga. Protas guvus, paremtas sugebėjimais. Kaštonai reikalauja daug meilės, tačiau patys nuolat išgyvena baime, jog nesulauks atsako iš tų, kurie jam patinka, todėl bijo prisipažinti savo jausmus. Toks elgesys trikdo partnerį, pražudo net tikriausią meilę. Vedybinis gyvenimas priklauso nuo to, ar suras Kaštonas jį suprantantį žmogų, kuris užjaustų jį ir globotų. Tinkamiausias Partneris – Riešutas, Jazminas, Kaštonas, Uosis, Skroblas, Figmedis.

Uosis (Gegužės 25-Birželio 3 d. ir lapkričio 22-gruodžio 1 d.) Uosiai gražūs, stiprūs, elegantiški, laisvų judesių, jų charakteris gyvas. Jie nori, kad kiti galvotų ir gyventų taip, kaip patinka Uosiams. Nepaprastai meilūs viskam, nuo ko priklauso jų sėkmė ir gerovė. Uosiai gerai žino, ko nori, ir dar geriau – ko nenori. Siekdami savo, jie gali sumindyti visus, kurie trukdo. Šitai verčia Uosius konfliktuoti su juos supančiais žmonėmis. Gyvenimo sunkumus įveikia juokdamiesi, todėl juos laiko neturinčiais atsakomybės jausmo ir valios, bet tai apgaulinga nuomonė. Jų protas paremtas intuicija, originalus ir pilnas fantazijos, tačiau susijęs su realybe. Uosiai sugeba spėti ateitį, todėl mėgsta vaizduoti pranašus. Uosiai kaprizingi, tačiau meilėje pasireiškia visai kitaip, yra apdairūs, pastovūs. Meilėje Uosiai sugeba puikiai pasirinkti, pasveria visus už ir prieš. Jų vedybos paprastai būna iš meilės, bet ir protas nesnaudžia. Jie stengiasi kuo geriau organizuoti savo šeimyninį gyvenimą ir tai jiems pavyksta. Čia Uosiai retai apsirinka. Tinkamiausias partneris – Uosis, Skroblas, Bukas, Figmedis.

Skroblas (Birželio 4-13 d. ir gruodžio 2-11 d.) Skroblai palieka gerą įspūdį, nors ir nėra labai išvaizdūs. Jaunystėje būna labai gražūs, o su metais tampa tik gražūs. Skroblai į viską žiūri iš viršaus, šiek tiek pašaipiai. Tai tipiški estetai, kuriuos labiau traukia forma, o ne turinys. Jie mėgsta rodytis aukštuomenėje, vertina įvairiausius pažymėjimo ženklus, nuolat svajoja apie savo garbę. Skroblai yra pareigos, tvarkos ir įstatymo žmonės. Jie konservatoriai, nepaprastai skrupulingai laikosi ritualo, nustatytos tvarkos, nemėgsta naujovių. Skroblus nuolat persekioja baimė, kad gali suklysti. Jie mėgsta filosofiją, oratorinį meną. Meilėje jie pasižymi didele atsakomybe – jausmus jie laiko ne pramoga, o labai svarbiu dalyku. Iš Skroblo visada galima tikėtis mielo ir atsakingo partnerio. Tačiau, jei gyvenime Skroblams tenka rinktis tarp meilės ir pareigos, pasirenka pareigą. Vedybinis gyvenimas klostosi ramiai, tvarkingai, be stresų. Tinkamiausias partneris Skroblui – Uosis, Skroblas, Bukas, Figmedis.

Figmedis (Birželio 14-23 d. ir gruodžio 12-20 d.) Figmedžiai yra malonūs. Jie nėra gražuoliai, tačiau nelieka nepastebėti. Figmedžiams būdingi kompleksai, ne visur ir ne visada jie jaučiasi patogiai, reikalauja gyvybinės erdvės ir šilumos, ir tiesiog vyste vysta nepalankiose sąlygose. Labai sunkiai išgyvena nesėkmes, tiesiog nudžiūsta, palaužti liūdesio, skausmo. Figmedžių charakteris emocionalus ir nuolaidus. Neretai už tai jie sumoka dvasine ramybe ir gyvenimo džiaugsmu. Dirba kantriai, stropiai, nors kartais ir pritingi. Figmedžiai realistai,  netiki, kad kada nors pavyks įgyvendinti tai, kas sumanyta. Jie impulsyvūs, pilni gerų sumanymų, bet gyvenime ne visada juos pavyksta įgyvendinti. Figmedžiai meilėje šiek tiek nuobodoki. Nereikia iš jų laukti stebuklų. Figmedžiai nepriklauso prie romantiškųjų meilužių, paprastus jausmus jie vertina labiau už bet kokias fantazijas. Užtat jie labai tinka šeimyniniam gyvenimui. Jie iš tų, kuriems nepaprastai svarbus stabilumas. Esama tik vieno pavojaus, dėl ko stabilus vedybinis gyvenimas gali suirti – Figmedžiai labai pavydūs. Tinkamiausias partneris draugystei ir meilei – Uosis, Skroblas, Bukas, Figmedis, Jazminas, Pušis, Liepa.

Beržas (Birželio 24 d.) Beržai savo išvaizda aristokratiški, mieli. Beržus visada lydi sėkmė, jie moka būti santūrūs, niekam neperša savo simpatijų ir nuotaikų. Beržai reiklūs ir visada elegantiški. Jie niekada nestokoja pakantumo. Prabanga ir noras pasipuikuoti Beržams – svetimas dalykas. Jiems geriau tinka gyventi kaime, tačiau gali prisitaikyti ir bet kurioje kitoje vietoje, svarbu tik, kad būtų sąlygos netrukdomiems dirbti savo darbą. Beržai savo vidumi labai inteligentiški, dvasingi. Jų vaizduotė neturi ribų. Darbą visada atlieka kurybiškai. Nors gali ir visur darbuotis, labiausiai yra linkę į meną . Vienintelis Beržų trūkumas, kad jie ne visuomet būna draugiški. Nors jie ir aristokratiški iš prigimties, aukštuomenės gyvenimas, kontaktai su garsiais ir įtakingais žmonėmis Beržus mažai domina. Kad Beržai būtų laimingi, jiems pakanka artimų žmonių aplinkos ir bibliotekos. Jie labai mėgsta gamtą. Beržai meilėje ramūs ir išlaikyti, nemėgsta aistrų, audrų. Kartais šeima sukuria šiek tiek neapdairiai, tačiau niekada tuo nesiskundžia. Tinkamiausias partneris – Figmedis, Beržas, Skirpstas, Obelis, Eglė.

Obelis (Birželio 25-Liepos 4 d. ir gruodžio 23-sausio 1 d.) Obelys,( ir vyrai, ir moterys), retai būna aukšti, tačiau taisyklingai sudėti, iš jų tiesiog spinduliuoja simpatija. Obelys paprastai būna jausmingos, sentimentalios, patiklios, todėl dažnai kenčia nuo kitų apgaulės. Joms svetimas egoizmas, jos geraširdiškos, gali pasidalyti paskutiniu duonos trupiniu. Nors Obelys nekuria tolimos ateities planų, jos nėra primityvios, jų nūdiena pilna filosofijų, fantazijų, kurios praskaidrina gyvenimą. Obelys inteligentiškos, linkusios siekti žinių, labai daug skaito, bet tik tai, kas jas domina. Obelys kaupia ne tam, jog ką nors nustebintų, o savo malonumui. Mėgsta emocines permainas, nors jos ir sujauktų asmeninį gyvenimą. Obelys – tai žmonės, kurie skatina juos įsimylėti, o ir patys nelieka abejingi. Vedybos Obelims – laimės dalykas: gali ištekėti (vesti), susižavėjimą palaikę meile, bet vedybiniame gyvenime liks ištikimos partneriui(ei) iki gyvenimo pabaigos. Tinkamiausias partneris – Pušis, Ieva, Liepa, Alyvmedis, Riešutas, Jazminas, Kaštonas.

Alyvmedis (rugsėjo 23 d.) Alyvmedžiai savo išvaizda gana prieštaringi, tačiau patrauklumo jiems nestinga. Turi polinkį į reumatizmą, todėl labai mėgsta saulę ir pergyvena, kai nėra jos šilumos. Alyvmedžiai savo gyvenime išlaiko pusiausvyrą, stengiasi būti kantrūs, prisitaikyti prie kitų. Nors turi savo originalų požiūrį į gyvenimą, sutinka, kad ir kiti turėtų savo nuomonę. Jie niekada nepraranda optimizmo, spinduliuoja ramybę, pasitikėjimą. Būtent tai traukia prie jų žmones, kurie sunkiomis sąlygomis glaudžiasi prie Alyvmedžių, prašydami pagalbos ir užtarimo. Alyvmedžiai pasižymi įgimtu teisingumu. Jie daug laiko skiria meditacijai, mėgsta skaityti, mokytis, nuolat plėsti savo akiratį. Alyvmedžiai meilėje stengiasi nepavyduliauti, gerbia partnerio nepriklausomybę, net jei dėl to tenka kentėti. Kartais atsisako net savo meilės, kad išlaisvintų partnerį, kuris įsimyli kitą. Sėkmingoms vedyboms Alyvmedžiai – patys tinkamiausi partneriai. Iš jų niekuomet nesulauksi išdavystės. Tinkamiausias partneris pačiam Alyvmedžiui – Skirpstas, Obelis, Eglė, Riešutas, Jazminas, Kaštonas.

Bukas (gruodžio 21-22 d.) Bukai (ir vyrai, ir moterys) gražūs, išgyvena iki gilios senatvės, išlaikydami jaunystei būdingas savybes. Jiems pavyksta išsaugoti formą, nepriekaištingą siluetą, puikius judesius, judrumą. Visada tvarkingi, šiek tiek koketiški. Jeigu Bukams pavyksta įsitvirtinti palankiose sąlygose, jie gali labai daug pasiekti. Jie sumaniai panaudoja savo išradingumą ir miklumą bet kokioje situacijoje. Pilni visokiausių planų, kuriuos sugeba sėkmingai realizuoti. Paprastai Bukai nenoriai dalijasi savo turtu, nors kartais būna jiems ir dosnumo priepuolių. Bukai labai pareigingi, mėgsta tvarką, visada pasveriantys visus už ir prieš, nieko nepaliekantys atsitiktinumui. Bukai materialistai, pirmiausia nori būti turtingi, o paskui, jei pavyks – laimingi. Bukams meilėje trūksta fantazijos. Tačiau kaip sutuoktiniai, Bukai yra idealūs: nori turėti daug vaikų, gerai ir gražiai gyventi šeimoje. Vyresniame amžiuje Bukai gali turėti vieną-kitą meilės nuotykį, bet tai tik dėl noro įrodyti, kad jie dar jauni, patrauklūs ir gyvybingi. Tinkamiausias partneris Bukui – Skirpstas, Kiparisas, Topolis, Celtis, Ąžuolas, Lazdynas, Šermukšnis, Klevas.